Bezpieczne zakupy
  • Różne formy płatności
  • Gwarantowany zwrot pieniędzy (10 dni na zwrot towaru)
  • Szyfrowane dane i transakcje

Co kupić na działkę rekreacyjną, aby była miejscem relaksu?

Co kupić na działkę rekreacyjną, aby stała się ona miejscem, w którym chętnie spędza się swój wolny czas? Na samym początku trzeba się zastanowić, w jaki sposób dana przestrzeń będzie najczęściej wykorzystywana. Okazuje się, że pomysły na działkę bywają naprawdę różne. Może ona służyć jako miejsce relaksu lub ogródek, w którym uprawia się warzywa.

Co kupić na działkę rekreacyjną? Od czego zacząć?

Na zakup działki rekreacyjnej często decydują się mieszkańcy dużych miast, którym na co dzień brakuje zieleni i bliskości natury. Oczywiście sam zakup to dopiero początek. Pusta przestrzeń, trawnik zarośnięty chwastami czy rozpadająca się altana na pewno nie wyglądają dobrze i wcale nie zachęcają do odpoczynku na świeżym powietrzu. Dlatego trzeba dobrze zastanowić się, jak dane miejsce ma wyglądać. Co kupić na swoją działkę rekreacyjną?

Okazuje się, że nawet stosunkowo niewielka przestrzeń stwarza spore możliwości aranżacyjne. Niektóre osoby nie potrzebują zbyt wiele, aby móc odpoczywać. Czasem wystarczy zwykły leżak i parasol. Jeśli w planach jest sadzenie roślin, zainwestować trzeba też w podstawowe narzędzia ogrodnicze np. grabki czy łopatkę.

Jak urządzić działkę rekreacyjną? Sporo zależy od pomysłu

Co kupić na działkę rekreacyjną? Zacząć trzeba od przygotowania planu. Wtedy można bez problemu przystąpić do zakupów. Nawet na bardzo małej działce nie należy na pewno rezygnować z miejsca z zadaszeniem. Może się ono przydać w najmniej oczekiwanym momencie.

Co kupić na działkę z myślą o dzieciach?

Jak urządzić działkę rekreacyjną, na której przebywać mają także dzieci? Dobrze jest przewidzieć miejsce na mini plac zabaw. Maluchom wystarczy niewielka piaskownica i zabawki do zabawy w piasku, aby chętnie spędzały czas na zewnątrz. Jednocześnie warto zadbać o kącik służący do odpoczynku. Nie zawsze trzeba od razu inwestować w meble ogrodowe. Dzieci uwielbiają leżeć na kocach.

Jak zaaranżować działkę z basenem?

Nie da się ukryć, że działka rekreacyjna z basenem to projekt znacznie droższy. Wymaga większych nakładów inwestycyjnych, ale jest to marzenie wielu osób. W gorące, letnie dni można wtedy w pełni relaksować się w basenie wypełnionym chłodną wodą.

Basen wcale nie musi być duży. Równie dobrze zdecydować się można na model przeznaczony głównie dla dzieci. Jednocześnie nie można zapominać o dmuchanych akcesoriach do wody.

Co kupić na działkę rekreacyjną w wersji minimalistycznej?

Oczywiście nie wszyscy są fanami ogrodnictwa i zależeć im może na zorganizowaniu estetycznej, a przy okazji funkcjonalnej przestrzeni. To również jest możliwe i wcale nie wymaga ponoszenia dużych nakładów finansowych. Najlepiej jest wtedy posadzić na działce kilka mało wymagających roślin np. iglaków. Nie wymagają one zbyt skomplikowanej pielęgnacji. Poza tym nie można zapominać, że bardzo dużą rolę odgrywa na działce oświetlenie. Świetnym rozwiązaniem są w tym przypadku lampy solarne, bo nie generują wysokich rachunków za energię elektryczną.

Jak zaaranżować swoją działkę krok po kroku?

Co kupić na swoją działkę rekreacyjną, aby uzyskać zamierzony efekt? Warto trzymać się pięciu prostych kroków.

1. Pierwszym krokiem jest wykonanie projektu działki. Dzięki temu późniejsze prace przebiegają o wiele sprawniej. Warto zastanowić się, do czego działka będzie na ogół wykorzystywana. Ma służyć jako miejsce relaksu z grillem i miejscem na ognisko, a może raczej jako ogródek warzywny?

2. Etap drugi to zaplanowanie zagospodarowania danej działki. Teren trzeba oczyścić z ziemi i chwastów. To dobry czas na znalezienie miejsca na ogródek warzywny i przygotowanie gleby. Można stworzyć niewielkie oczko wodne czy posadzić drzewa, które w przyszłości będą dawać cień.

3. W trzecim kroku należy pomyśleć o wyposażeniu swojej działki np. w altanę lub mały domek. Potem trzeba je oczywiście urządzić. Podstawą są w tym przypadku meble ogrodowe odporne na różne czynniki pogodowe.

4. Kolejny etap to kupno dekoracji i akcesoriów ogrodowych. Gdy ogródek jest zagospodarowany, można zacząć myśleć o dekoracjach i innego typu akcesoriach, które uprzyjemnią czas spędzany na zewnątrz. Przydać się może parasol czy hamak. Każdy ma w tym zakresie nieco inne preferencje.

5. Na końcu warto pamiętać o odpowiednim oświetleniu swojej działki. Dobrze dobrane lampy pozwalają na korzystanie z terenu także po zapadnięciu zmroku. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być obecnie oświetlenie solarne, które nie wymaga podłączenia do sieci elektrycznej. Na topie są wszelkiego rodzaju girlandy ogrodowe oraz efektowne wizualnie lampiony.

Zatem co kupić na działkę rekreacyjną, aby stworzyć miejsce idealne do relaksu i odpoczynku? Nie ma jednej, prostej odpowiedzi na to pytanie. Każdy może mieć nieco inny pomysł na spędzanie swojego wolnego czasu. Jednak zawsze dobrze jest przygotować plan działania i się go trzymać. Wcale nie trzeba wydawać majątku, aby urządzić swoją działkę do A do Z.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl